Sport

Risi në formacionin e Ballkanit ndaj Zhalgirisit

 

Albin Berisha do të jetë nga minuta e parë për Ballkanin në ndeshjen debutuese në garat evropiane kundër Zhalgirisit, e cila fillon në orën 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”, e vlefshme për rundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. 

Berisha 21-vjeçar ishte i huazuar te Malisheva sezonin e kaluar, dhe falë paraqitjeve të mira edhe në fazën përgatitore të skuadrës suharekase, trajneri Ilir Daja ia ka besuar pozitën e startuesit.