Sport

Ferizaj u beson lojtarëve vendorë

 

Ferizaj do të garojë në Superligën e Kosovës në futboll në edicionin 2022/2023. Ferizajasit u shpallën kampion të Ligës së Parë, Grupi B, dhe u kthyen në elitë pas dy vjetësh. Që disa ditë ekipi që drejtohet nga trajneri Arbnor Morina ka nisur përgatitjet për kampionatin e ri.

Pasi ua vazhdoi kontratat futbollistëve që bartën barrën kryesor në Ligën e Parë, Ferizaj është përforcuar edhe me shtatë lojtarë të tjerë. Shumica prej tyre janë nga Ferizaj. Kjo është edhe motja e kryetarit të klubit, Lulëzim Abazi, që ekipi të ndërtohet me lojtarë vendorë.