Sport

Portieri Bytyqi po e vazhdon zhvillimin te Twente holandeze

 

Pas përvojës në Gjermani, portieri i talentuar, Rijad Bytyqi, po e vazhdon zhvillimin në Holandë. Ai ka kaluar te Twente ku do të luajë për ekipin U21 të këtij klubi. Por aktualisht portieri nga Lipjani po ushtron me ekipin e parë të Twentes, klubit elitar holandez.

Bytyqi, 19-vjeçar, ishte shquar me përfaqësuesen U17 të Kosovës, gjatë vitit 2019. Në një barazim 1:1 me Holandën, atëbotë kampione evropiane, Bytyqi ishte dalluar me shumë pritje. Ai ka vazhduar të zhvillohet në heshtje dhe vazhdon ta bëjë këtë.