Sport

Tenis, Rybakina eliminon Tomljanoviqin

 

Elena Rybakina është bërë tenistja e parë nga Kazakistani që kualifikohet në gjysmëfinale të një “Grand-Slami”.

Rybakina të mërkurën e eliminoi nga turneu i “Wimbledonit” tenisten Ajla Tomljanoviq me rezultatin 2:1 në sete, 4:6, 6:2 dhe 6:3.