Sport

Gjilani “heq dorë” nga loja e mirë, synon veç fitore

 

Zekirija Ramadani numëroi shumë gjëra gjatë konferencës për shtyp para ndeshjes kundër Liepajas së Letonisë. Por, trajneri shkupjan tha se vetëm një gjë i intereson të arrijë ekipi tij, Gjilani. Ramadani kërkon fitore të enjten nga futbollistët e tij. Loja e bukur pa rezultat për trajnerin shkupjan nuk ka vlerë.

Ndeshja në mes të Gjilanit dhe Liepajas zhvillohet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Ky takim nis nga ora 20:00 dhe i takon rundit të parë të kualifikimeve të Ligës së Konferencës.