Sport

Messi dhe Mbappe përplasen për Neymarin

 

Dy yjet e Paris Saint-Germainit, Lionel Messi dhe Kylian Mbappe, janë përplasur për të ardhmen e Neymarit, raporton të enjten “Mundo Deportivo”. Messi dëshiron që braziliani të qëndrojë në Paris, ndërsa Mbappe beson se do të ishte mirë që Neymar të largohet.

Mbappe së fundi rinovoi kontratën deri në vitin 2025, duke hequr dorë nga transferimi te Real Madridi. Raportohet se vendimi për të qëndruar te Parisi i ka dhënë atij fuqi vendimmarrëse në skuadër.