Sport

Salihamixhiq në Torino për De Ligtin

 

Drejtori sportiv i Bayern Munichut, Hasan Salihamixhiq, ka mbërritur në Torino të hënën në mesditë, për të finalizuar transferimin e lojtarit të Juventusit, Matthijs de Ligtit.

Ai ka udhëtuar drejt Torinos me aeroplan privat. Në këtë formë, Bayerni është duke e fituar garën me Manchester Cityn dhe Chelsean.