Sport

Festa e parakohshme e Ballkanit ka motivuar Zhalgirisin

 

Te Zhalgirisi i Lituanisë kanë pranuar se festa e Ballkanit pas shortit të raundit të parë kualifikues i ka motivuar më shumë.

Zhalgirisi të martën e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0 dhe e eliminoi në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Në Prishtinë ndeshja kishte përfunduar 1:1.