Sport

Nunezi barazon Agueron dhe Moratan

Darwin Nunez - Liverpool - Premier League
Foto: AP
 

Liverpooli barazoi me Fulhamin 2:2 në xhiron e parë të Premier Leagues. Vendimtar për Liverpoolin ishte uruguaiani, Darëin Nunez.

Ai hyri në lojë në pjesë e dytë, duke shënuar një gol dhe asistoi te goli i Mohamed Salahut. Nunezi është bërë vetëm lojtari i tretë në histori të Premier Leagues që hyn si zëvendësues, realizon dhe asiston në debutimin e tij.