Sport

Dardan Berisha largohet nga Peja

 

Basketbollisti Dardan Berisha nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Pejës për sezonin e ri. Largimin nga skuadra pejane, e ka konfirmuar Berisha nëpërmjet një postimi në Facebook.

Berisha ishte pjesë e Pejës prej fillimit të vitit 2019 duke u rikthyer pas tre vjetësh dhe ndihmoi ekipin të triumfonte në Kupën e Kosovës dhe Ligën Unike. Ai gjithashtu ishte edhe kapiten i KB Pejës.