Sport

Klubi nga Lihtenshtajni shokon Konyasporin e Bytyqit

 

Skuadra nga Lihtenshtjani, Vaduzi, ka bërë befasi të madhe në Ligën e Konferencës.

Vaduzi ka fituar 4:2 ndaj Konyasporit në Konya të Turqisë dhe ka kaluar në plejof të Ligës së Konferencës. Ndeshja e parë e lujtur para një jave në Vaduz kishte përfunduar 1:1.