Sport

Hajdari shënon autogol, Lugano eliminohet

 

Mbrojtësi Albian Hajdari ka shënuar autogol në ndeshjen mes Hapoel Be’er Shevas dhe skuadrës së tij, Lugano. Hajdari dërgoi topin në portën e tij në minutën e 65-të, për epërsinë 2:1 të Hapoelit izraelit.

Hapoeli fitoi 3:1 dhe avancoi në plejof të Ligës së Konferencës. Skuadra izraelit kishte fituar 2:0 në Zvicër.