Sport

Volejboll, Kosova U19 e humbë edhe ndeshjen e dytë

 

Volejbollistet e Kosovës U19 kanë humbur edhe ndeshjen e dytë në Kampionatin Ballkanik që po mbahet në Rumani.

Të enjten Kosova ka humbur nga Turqia me rezultatin bindës, 3:0 në sete. Në setin e parë dhe të tretë Kosova mori nga 16 pikë, ndërsa seti i dytë u fitua bindshëm nga volejbollistet turke, 25:6.