Sport

Muriqi dëshiron të shndërrohet në idhull të Mallorcas

 

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, ka plane të mëdha për të ardhmen e tij te skuadra e Mallorcas. Në një intervistë, ai ka pranuar se dëshiron që karrierën ta përfundojë te Mallorca dhe të futet në historinë e klubit si njëri prej lojtarëve më të mëdhenj. Muriqi është rikthyer te Mallorca këtë verë pas huazimit sezonin e shkuar, pasi klubi nga La Liga arriti ta blejë kartonin e tij nga Lazio. Sezonin e shkuar, 28-vjeçari për një periudhë të shkurtër impresionoi te Mallorca, duke shënuar katër gola dhe asistuar tri herë në 15 paraqitje në La Liga. Edhe sezonin e ri, Muriqi ka synime të shënojë gola dhe ta ndihmojë Mallorcan. Ndeshjen e xhiros së parë Mallorca e luan të hënën në udhëtim te Athletic Bilbao.

“Sigurisht, që dua të vazhdoj me formën e mirë. Ta ndihmoj ekipin dhe t’i gëzoj tifozët”, ka thënë Muriqi. “Shpresoj gjithçka të shkojë mirë dhe ta përfundoj karrierën time këtu dhe të futem në histori të klubit si një prej idhujve të Mallorcas”.