Sport

Mbappe e mbështet Benzeman për “Topin e Artë”

 

Kylian Mbappe dhe Karim Benzema janë në listën për ta fituar “Topin e Artë”, por sulmuesi i Paris Saint-Germainit ka thënë se këtë çmim sivjet e meriton bashkëkombësi i tij.

Në një intervistë publikuar të shtunën nga “Mundo Deportivo”, Mbappe ka thënë se megjithatë, edhe ai vetë shpreson që një ditë ta fitojë një çmim të tillë.