Sport

Havertzi po monitorohet nga Bayerni

 

Sulmuesi i Chelseat, Kai Havertz, është duke u pëlqyer shumë nga zyrtarët e klubit të Bundesligës dhe kampionit gjerman, Bayern Munichut, ka njoftuar të shtunën mediumi gjerman “Sport1”.

23-vjeçari që përfaqëson Gjermaninë po shihet si zëvendësues potencial i Robert Lewandowskit, i cili në këtë afat kalimtar u transferua te Barcelona.