Sport

Rrahmani e nis me fitore edicionin e ri në Serie A

 

Amir Rrahmani ka qenë titullar në fitoren e thellë të Napolit si mysafir i Hellas Veronas me rezultatin 5:2. Në këtë formë, mbrojtësi kosovare e nis furishëm edicionin e ri në Serie A me Napolin. Ndeshja u zhvillua të hënën mbrëma në Verona.

Triumfi i Rrahmanit me Napolin erdhi kundër ish-skuadrës së tij ku u bë i njohur në Itali. Kevin Lasagna kaloi në epërsi Hellas Veronën në minutën e 29-të. Napoli ia doli të rikthehet në pjesën e parë duke shënuar dy gola me Khvicha Kvaratskhelia në minutën e 73-të dhe Victor Osimhenin në kohën shtesë të pjesës së parë.