Sport

Te Fulhami presin shumë nga Pajaziti

 

Mesfushorit të Përfaqësueses U21 të Kosovës, Adrion Pajaziti, i kanë mjaftuar vetëm tri paraqitje këtë edicion në Premier League 2, për t’i bindur drejtuesit e Fulhamit që t’i ofrojnë kontratën e re.

Fulhami të premten ka njoftuar se Pajaziti ka firmosur kontratë të re trevjeçare me opsionin edhe për vitin e katërt. Me këtë kontratë, Pajaziti është konfirmuar se do të jetë pjesë e Fulhamit deri në verën e vitit 2025. Te Fulhami, ekip që këtë edicion është rikthyer në Premier League, presin shumë nga Pajaziti. 19-vjeçari stërvitet me ekipin e parë, por luan me ekipin U21 të Fulhamit, në të cilin është promovuar vitin e shkuar. Ai si futbollist është zhvilluar në akademinë e Fulhamit, ndërsa sezonin e shkuar ka debutuar me ekipin e parë. Luajti gjatë tërë ndeshjes në fitoren 2:0 kundër Birmingham Cityt në kuadër të Carabao Cup. Për ekipin U21, Pajaziti sezonin e shkuar ka shënuar dy gola dhe ka bërë pesë asistime në 24 paraqitje. Pajaziti prej moshës 11-vjeçare është pjesë e akademisë së Fulhamit duke kaluar nëpër të gjitha gjeneratat.