Sport

Shorti i grupeve të Championsit tërhiqet prej orës 18:00

 

Tërheqja e shortit për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve do të bëhet sot prej orës 18:00 në Stamboll të Turqisë, ka njoftuar UEFA në sajtin e saj zyrtar.

Real Madridi që është kampion në fuqi i Evropës, do të jetë në vazon e parë, së bashku me fituesin e Ligës së Evropës, Eintracht Frankfurtin, si dhe Manchester Cityn, Milanin, Bayernin, Paris Saint-Germainin, Porton e Ajaxin.