Sport

Shpenzuesi i madh, Nottinghami, po lë shenjën e tij në Premier League

Nottingham Forest
Foto: AP
 

Shprehja “ta bëjmë një Fulham” u përfshi në “fjalorin” e futbollit britanik pas shpenzimeve të mëdha në vitin 2018, kur klubi i sapopromovuar londinez shpenzoi rreth 105 milionë funte për 12 lojtarë të rinj në afatin kalimtar të verës.

Ishte shpenzim rekord për një klub të promovuar në një afat të vetëm kalimtar. Me kalimin e kohës u kthye në tallje, kryesisht për shkak të qasjes së Fulhamit dhe faktit që pesë nga transferimet arritën në ditën e fundit.