Sport

Skuadrat e kreut në La Liga synojnë vazhdimin e formës së mirë

Foto: AP
 

Edhe xhiroja e tretë e La Ligas po zhvillohet përgjatë katër mbrëmjeve për shkak të temperaturave të larta, ndërsa katër skuadrat e para në tabelë synojnë vazhdimin e startit të përkryer.

Villarreali, Real Madridi, Betisi dhe Osasuna kanë nga gjashtë pikë pas dy dueleve të para, kurse Barcelona në vendin e pestë ka katër pikë.