Sport

Milani triumfon ndaj Bolognas, ngrihet në vend të parë në tabelë

AC Milan
Foto: AP
 

Milani ka triumfuar 2:0 të shtunën në shtëpi ndaj Bolognas në ndeshjen e xhiros së tretë të Series A të Italisë, duke u ngritur në pozitën e parë në tabelë.

Rafael Leao (21’) dhe Olivier Giroud (58’) shënuan golat për kampionin në fuqi të Italisë.