Sport

Franca me fitore të rëndësishme

 

Franca ka shënuar fitore të rëndësishme në kuadër të grupit B të Eurobasketit. Të dielën mbrëma, Franca fitoi ndaj Hungarisë me rezultatin 78:74.

Për Francën ishte fitorja e dytë. Me pesë pikë renditet e katërta në grupin B. Nga pesë pikë i kanë edhe Bosnja e Sllovenia, ndërsa udhëheq Gjermania me gjashtë pikë. Nga tri pikë, përkatësisht nga tri humbje i kanë Lituania dhe Hungaria.