Sport

Ajaxi fiton thellë ndaj Rangersit

 

Ajaxi ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen e parë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

Ajaxi të mërkurën mbrëma fitoi 4:0 ndaj skuadrës skoceze, Rangers. Ndeshja u mbyll thuajse në pjesën e parë. Edson Alvarez shënoi në minutën e 17-të, ndërsa Steven Berghuis dhe Mohammed Kudus shënuan dy gola të tjerë.