Sport

Xhaka i lumtur që po luan në pozitë më ofensive

 

Granit Xhaka është kthyer në Zvicër për t’u përballur me Zuerichun, skuadrën ndaj së cilës ka vetëm fitore. Mesfushori i Zvicrës pritet të jetë startues tek Arsenali që të enjten mbrëma (18:45) luan me kampionin helvetik, Zuerich, në kuadër të grupit A të Ligës së Evropës. Është ndeshja e parë e këtij grupi.

Xhaka ka luajtur shtatë ndeshje ndaj Zuerichut deri më tani dhe të gjitha i ka fituar.