Sport

Franca eliminon Turqinë në kohën shtesë

 

Pasi arriti të bënte një rikthim thuajse të pamundur në fund të çerekut të katërt, Rudy Gobert ishte dominues në kohën shtesë kundër Turqisë.

Franca të shtunën gjatë ditës fitoi ndaj Turqisë 87:86 në 1/8 e finales dhe kualifikohet në çerekfinale.