Sport

Xhudo, Blin Kuka fiton medalje të bronztë në Ballkanik

Blin Kuka me Majlinda Kelmendin
 

Blin Kuka ka fituar medalje të bronztë në Kampionatin Ballkanik për kadetë (U18) që po mbahet në Turqi.

Kuka garoi në kategorinë deri 90 kilogramë, ndërsa e humbi duelin e parë. Megjithatë në repesazh rreshtoi tri fitore dhe siguroi të bronztën, ka njoftuar Federata e Xhudos së Kosovës, të dielën.