Sport

Italia në çerekfinale, e mposht Serbinë

 

Italia ka shënuar fitore të madhe për të bërë vend në çerekfinale të Eurobasketit. Të dielën mbrëma në Berlin, Italia ka mposhtur Serbinë me rezultatin 94:86.

Serbia vlerësohej favorite, por italianët në parket kanë shfaqur më shumë dhe kanë fituar ndeshjen.