Sport

Te Ballkani premtojnë paraqitje të madhe në Pragë

 

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, ka pranuar se Slavia e Pragës është favorit përballë ekipit të tij në përballjen evropiane.

Por, trajneri nga Tirana ka premtuar paraqitje të madhe nga futbollistët e tij ndaj klubit të madh nga Çekia. Ai ka theksuar se Ballkani synon të jetë shembull në Evropë për paraqitje të mira dhe angazhim. Ndeshja në mes të Slavias së Pragës dhe Ballkanit do të zhvillohet të enjten nga ora 18:45 në stadiumin “Fortuna Arena”. Është ndeshja e dytë e grupit G të Ligës së Konferencës.