Sport

Udinese me fitore të madhe ndaj Interit

 

Udinese ka mposhtur Interin në ndeshjen e xhiros së shtatë të Serie A. Të dielën, Udinese fitoi me shifrat 3:1.

Për Udinesen ishte fitorja e pestë dhe tani i ka 16 pikë.