Sport

Shqipëria e fokusuar për ndeshjen ndaj Izraelit

 

Arlind Ajeti dhe Taulant Seferi kanë thënë se ndeshja ndaj Izraelit dhe ajo kundër Islandës janë vendimtare për Shqipërinë në edicionin e tretë të Ligës së Kombeve.

Por Ajeti e Seferi në konferencën për media të hënën kanë theksuar se fokusi është te ndeshja e parë kundër Izraelit. Takimin ndaj Izraelit Shqipëria e luan të shtunën në Tel- Aviv, kurse ndaj Islandës më 27 shtator në Tiranë. Shqipëria për synim ka vendin e parë në grupin 2 të Ligës B. Ajeti është ftuar te Shqipëria në mungesë të mbrojtësve të lënduar, Marash Kumbulla dhe Berat Gjimshiti.