Sport

Giroud shënon dhe thyen rekord

 

Falë golit të shënuar të enjten mbrëma, në ndeshjen e Ligës A të Ligës së Kombeve kundër Austrisë, sulmuesi i Milanit, Olivier Giroud, ka thyer një rekord moshe.

Ai me 35 vjet e 357 ditë, u bë golashënuesi më i vjetër i skuadrës së Francës.