Sport

Bota e futbollit përshëndet Federerin

 

Futbollistë nga e gjithë bota kanë përshëndetur tenistin zviceran Roger Federer, pasi ai e mbylli karrierën në këtë sport.

Federeri të premten e zhvilloi meçin e tij të fundit, dhe mes lotëve u përshëndet me të gjithë.