Sport

Ronaldo gjakoset pas përplasjes me portierin çek

Foto: Twitter
 

Cristiano Ronaldo është gjakosur pas përplasjes me portierin Tomash Vaclik, gjatë ndeshjes së Ligës së Kombeve ndërmjet Republikës së Çekisë dhe Portugalisë.

Ylli portugez u hodh për ta kapur një top, por u qëllua nga portieri dhe u mbulua me gjak në minutën e 16-të.