Sport

Portugalia fiton pastër, fituesi i grupit vendoset të martën

 

Portugalia ka shënuar fitore të pastër në udhëtim te Republika e Çekisë dhe kryeson grupin. Portugezët të shtunën mbrëma në stadiumin “Fortuna Arena” në Pragë, fituan me rezultatin 4:0.

Dy gola për portugezët i shënoi Diogo Dalot, në minutën e 33-të dhe të 52-të, ndërsa nga një gol realizuan Bruno Fernandes në minutën e dytë të shtesës në pjesën e parë dhe Diogo Jota në minutën e 82-të.