Sport

Te Goettingeni i frikësohen atmosferës në “Minatori”: Është e jashtëzakonshme

 

Skuadra gjermane, Goettingen, është kundërshtare e Trepçës në çerekfinale të fazës kualifikuese të FIBA Europe Cup. Turneu i grupit A të fazës kualifikuese zhvillohet në palestrën “Minatori” në Mitrovicë prej të martës e deri të premten. Ndeshja Goettingen – Trepça është të martën nga ora 20:00.

Goettingeni vlerësohet favorit ndaj Trepçës që debuton në gara evropiane. Por te skuadra gjermane po i frikësohen atmosferës që pritet të krijohet në “Minatori”. Dhe përkrahjen e shikuesve e shohin si armë të fortë të Trepçës.