Sport

Skocia merr barazim me vlerë ndaj Ukrainës dhe fiton grupin

 

Skocia ka barazuar pa gola në ndeshjen e fundit kundër Ukrainës, duke siguruar vendin e parë në grupin e parë të Ligës B në Ligën e Kombeve.

Skocezët në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kombeve do të jenë në Ligën A.