Sport

Muriqi: Kosova është vendlindja jonë, është më e bukur se Mallorca

 

Vedat Muriqi ka shkëlqyer në fitoren e Kosovës ndaj Qipros. Ka shënuar dy gola dhe ka bërë dy asistime.

“Po mundohem të jap maksimumin gjithnjë për Kombëtaren time. Kisha fatin, shënova. Jam i lumtur për golat dhe për fitoren si ekip”, ka theksuar Muriqi. “Me performancën në klub ftohem këtu, ndërsa paraqitjet këtu përcjellen atje”.