Sport

Marseille fiton dhe del në vendin e parë

 

Marseille francez ka shënuar fitore të pastër në udhëtim tek Angersi në kuadër të xhiros së nëntë të elitës së futbollit francez.

Vizitorët fituan të premten mbrëma me rezultatin 3:0 dhe kanë dalë në vendin e parë në tabelën e Ligue 1.