Sport

Perezi fiton garën e Singaporit

 

Sergio Perez i skuderisë së Red Bullit ishte më i suksesshëm se Charles Leclercu i Ferrarit dhe e fitoi të dielën garën Grand Prix të Formula 1 në Singapor.

Lideri dhe pretendenti për titull kampioni, Max Verstappen, përfundoi i shtati, pas një gare jo të kënaqshme. Ai bëri shumë gabime.