Sport

Berisha asiston dhe largohet me të kuq në Gjermani

 

Mërgim Berisha ka asistuar në fitoren e Augsburgut që fitoi në udhëtim ndaj Schalkes me rezultatin 3:2.

Berisha asistoi në golin e dytë të shënuar në minutën e 21-të, ndërsa në minutë e 34-t u ndëshkua me karton të verdhë. Në minutë ne 71-të, Berisha mori edhe kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga fusha, në ndeshjen që i takoi javës së tetë të Bundesligës së Austrisë.