Sport

Foden me kontratë të re te City

 

Phil Foden do të mbetet gjatë pjesë e skuadrës së Manchester Cityt. “The Athletic” ka njoftuar të hënën se Foden së shpejti do të firmosë kontratë të re gjashtëvjeçare me kampionin e Anglisë. Mësohet se marrëveshja mes palëve është arritur në parim dhe pritet vetëm zyrtarizimi i saj.

Me kontratën e re, Foden do të jetë pjesë e Cityt deri në vitin 2028 me një pagë vjetore dukshëm më të mirë se aktualja.