Sport

Ekipi nga Serie C më i mirë se Barcelona e Bayerni

 

Skuadra nga Serie C, Catanzaro po konsiderohet si ekipi më i mirë këtë edicion në Evropë sa i përket goldallimit, ka raportuar “Football-Italia” të martën.

Bazuar në statistikat deri më tani, Catanzaro po del të jetë më i mirë se Barcelona e Bayern Muencheni. Në fakt, vetëm Manchester City dhe Paris Saint-Germaini kanë goldallim më të mirë se skuadra nga kategoria e tretë italiane, në të cilën po shkëlqen.