Sport

Umtiti nuk po luan as te Lecce, shqetësim për Barcelonën

 

Qendërmbrojtësi francez, Samuel Umtiti iu bashkua si përforcim i madh ekipit nga Italia, Lecces që ishte rikthyer këtë edicion në Serie A nga kategoria e dytë. Te Lecce, pritjet ishin të mëdha nga Umtiti bazuar që ekipit iu bashkua nga Barcelona.

Megjithatë, Umtiti nuk po gjen hapësirë as te Lecce dhe gjasat janë të mëdha që ai të kthehet prapa në Spanjë gjatë janarit të vitit të ardhshëm.