Sport

Guardiola insiston se Haalandi është i pakrahasueshëm

Erling Haaland - Manchester City - rekorde dhe gola
 

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka insistuar se sulmuesi Erling Haaland është i pakrahasueshëm dhe një gjë të tillë e konfirmojnë edhe statistikat e norvegjezit këtë edicion.

Haaland ka pasur një start të furishëm këtë edicion te City, ekip që iu bashkua verës nga Dortmundi, duke shënuar 17 gola në 11 paraqitje në të gjitha garat.