Sport

Futbollistët e Ajaxit refuzojnë shkëmbimin e fanellave me ata të Napolit

 

Një episod i veçantë kanë ndodhur në zhveshtoret e stadiumit “Johan Cruijff Arena” në Amsterdam pas përfundimit të ndeshjes me Ajaxit dhe Napolit në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Mediumet italiane kanë raportuar të mërkurën se futbollistët e Ajaxit kanë refuzuar t’i shkëmbejnë fanellat me ata të Napolit.