Sport

Asamoah tërhiqet nga futbolli në moshën 33-vjeçare

 

Ish-mbrojtësi i Juventusit, Interit, Udineses, Torinos dhe Cagliarit në Itali, Kwadwo Asamoah, ka njoftuar tërheqjen nga futbolli në moshën 33-vjeçare.

Ai ka luajtur edhe te Bellizona në Zvicër si dhe te Liberty në Ganë.