4 perditesime
22:58

Chelsea deklason Milanin

Chelsea e ka fituar derbin e mbrëmjes së mërkurë ndaj Milanit në Ligën e Kampionëve.

Ekipi anglez triumfuar 3:0, në ndeshjen e Grupit E që u zhvillua të mërkurën mbrëma në “Stemford Bridge” të Londrës.

Edhe për Chelsean kjo ishte fitorja e parë në këtë sezon në Champons.

Wesley Fofana shënoi golin e parë në minutën e 24-t.

Dy golat tjetër skuadra nga Londra i realizoi në pjesën e dytë.

Aubameyang shënoi për 2:0 (56’). Kurse Reece James vendosi rezultatin final në minutën e 62-të.

Armando Broja u inkuadrua në lojë në minutën e 75-të te Chelsea. Me katër pikë, Chelsea është në vendin e dytë me pikë të njëjta me Milanin që është i treti.

22:26

Chelsea shënon edhe golin e tretë

Pak minuta pas golit të parë, Chelsea ka realizuar edhe golin e tretë ndaj Milanit dhe është në epërsi 3:0.

Golin e tretë për Chelsean në këtë përballje e shënoi Reece James në minutën e 62-të pasi mori top nga Raheem Sterlingu.

22:23

Chelsea dyfishon epërsinë

Skuadra e Chelseat kanë shënaur edhe golin e dytë ndaj skuadrës së Milanit për të avancuar me rezultatin 2:0.

Golin e dytë për londinezët e shënoi sulmuesi Pierre-Emerick Aubameyang në minutën e 60-të.

Kjo ndeshje po luhet në Londër dhe i takon Grupit E. Chelsea kaloi në avantazh me golin e Wesley Fofanas në minutën e 24-të.

21:53

Chelsea po fiton ndaj Milanit pas pjesës së parë

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë kundër Milanit me epërsinë e një goli.

Wesley Fofana ka shënuar golin e vetëm në minutën e 24-t për ekipin anglez.

Dueli po luhet në stadiumin “Stamford Bridge” në Londër dhe i takon Grupit E të Ligës së Kampionëve.

21:46

Chelsea zhbllokon rezulatin ndaj Milanit

Skuadra e Chelseat ka zhbllokuar rezultatin në derbin e mbrëmjes të Ligës së Kampionëve. Londinezët po avancojnë 1:0 në “Stamford Bridge” ndaj Milanit në duelin që i takon Grupit E.

Ishte mbrojtësi Wesley Fofana që shënoi gol në minutën e 24-të. Chelsea është në kërkim të fitores së parë në Champions, pasi në dy ndeshjet e para nuk e ka arritur një gjë të tillë.