Sport

Cluji mposht Slavian, Ballkani lider i grupit

 

Ballkani është lider i Grupit G të Ligës së Konferencës, pas ndeshjeve të xhiros së tretë. Grupi është plotësisht i barabartë. Të gjitha katër përfaqësueset i kanë nga katër pikë, përkatësisht nga një fitore, një barazim e një humbje. Për më tepër edhe goldallimi i skuadrave është i njëjtë.

Por Ballkani është i pari pasi ka shënuar më shumë gola. I ka shënuar shtatë dhe i ka pranuar shtatë. Sivasspori është i dyti me goldallim 5:5. Slavia e treta ka shënuar katër gola dhe ka pranuar katër. Dhe Cluji, i fundit në grup, ka shënuar dy gola dhe ka pranuar dy.