Sport

Ancelotti ka mësuar nga e kaluara, tani me Realin mposhti Barcelonën

 

Carlo Ancelotti ka nxjerrë mësim dhe Real Madridi e fitoi “El Clasicon” të dielën.

Pasi u turpërua 4:0 në shtëpi nga Barcelona sezonin e kaluar, trajneri i madrilenëve u mundua të mos provonte diçka ndryshe me skuadrën e tij, me Realin, që fitoi 3:1 dhe e mori kryesimin i vetëm në ligën spanjolle.